Київ   (044) 247 92 95   (050) 292 80 72   (093) 761 46 51
Харків (095) 69 66 888
русукр
ВИСОТНІ
РОБОТИ

Історія виникнення промислового альпінізму

Зародженням альпінізму вважається 1786 рік, коли була вперше підкорена вершина Монблан в Альпах. А ось промисловий альпінізм з'явився пізніше. Його виникнення було пов'язано з ростом міст і значним розвитком промисловості.

Так вийшло, що розвиток промислового альпінізму в країнах колишнього СРСР і західному світі пішли трохи різними шляхами. Про це і поговоримо.

Зародження промальпінізма в США

Потреба у фахівцях даної галузі в Америці з'явилася тоді, коли там почали будуватися перші хмарочоси, фабрики і гідроелектростанції. У цій країні промисловий альпінізм став досить поширеною професією в 50-х роках 20-го століття.

В ті часи почали утворюватися бригади спортсменів скелелазів. Найчастіше вони мили вікна висотних будинків. У своїй роботі ці фахівці використовували звичайне альпіністське спорядження.

Потрібно сказати, що вже до 80-м року століття професія промислового альпініста стала досить популярною. З огляду на те, що в США міста продовжують розширюватися, зростають обсяги зовнішньої реклами, будуються промислові об'єкти, робота висотника стає все більш поширеною.

Виникнення промислового альпінізму в країнах колишнього СРСР

Першим висотником Росії вважається Петро Телушкін. Він у 1830 році поправив хрест на одному з Ярославльський соборів. При цьому росіянин використав метод промислового альпінізму. За свій вчинок він отримав орден.

Промислові альпіністи були і в СРСР. Попит на таких фахівців був як до війни, так і під час неї, і навіть після.

Найчастіше висотники брали участь в будівництві гідроелектростанцій. Їх праця була необхідна в гідрології, геології та географії.

Потужним поштовхом для розвитку промислового альпінізму послужи розвал СРСР. Після нього в Україні почали формуватися ринкові відносини. З цієї причини широко почала використовуватися зовнішня реклама. Саме для її монтажу клієнти і зверталися до висотників. 

Також з'явився попит на установку супутникових антен, миття вікон офісних центрів та іншого. В основному промислові альпіністи працюють у великих містах, де багато висотних будівель і промислових об'єктів.

Що чекає промисловий альпінізм в майбутньому?

Розвиток цієї галузі в нашій країні схожий з ситуацією в США 20-30-річної давності. Сьогодні в Україні будується чимало офісних центрів. Супутникові антени і кондиціонери зараз зовсім не вважаються розкішшю. Їх можуть дозволити собі звичайні люди. Також зростає малий і середній бізнес, а значить, попит на зовнішню рекламу і її монтаж також буде збільшуватися.

Всі ці фактори свідчать про те, що промисловий альпінізм в Україні є досить перспективною галуззю. Тому потреба у висотниках в майбутньому буде тільки зростати.

← Вернуться к списку статей
веб-студия «WeZoom»
10 из 10 35