Київ   (044) 247 92 95   (050) 292 80 72   (093) 761 46 51
Харків (095) 69 66 888
русукр
ВИСОТНІ
РОБОТИ

Принципи і правила промислового альпінізму

Останнім часом кількість фірм, які надають послуги висотних робот, використовуючи при цьому промисловий альпінізм, набагато збільшилася. В європейських країнах активно організувалися підприємства з виробництва та продажу професійного обладнання, а також були передбачені правила і поради використання даної техніки. Найперші і детальні інструкції з використання техніки для промислового альпінізму були створені і представлені ще в 1933 році у Великобританії, після чого активне просування даної методики почалося і в Америці. У 1998 році компанії, які займалися торгівлею і розробками обладнання для альпіністів, стали активно просувати і техніку для промислового альпінізму. Саме з цього року й почали проводитися курси та навчання для людей, які хотіли стати фахівцями в даній сфері

Професіонали промислового альпінізму

Перший час, в сферу промислового альпінізму йшли чоловіки, які раніше займалися спортивним альпінізмом або спелеологією. Але в силу розвитку даної сфери послуг, загострилася потреба в кваліфікованому персоналі саме цієї галузі. Робітники і майстри почали відвідувати спеціальні заняття і навчатися своєї спеціальності, щоб підвищити ефективність своєї роботи і поліпшити свої професійні навички роботи над землею.

У Великобританії промисловий альпінізм є окремою професією, яка передбачає трирівневу систему кваліфікації для персоналу. Досягається вона за допомогою формального навчання, накопичення умінь і знань в сфері промислового альпінізму. 1 - це початковий, найнижчий рівень, відповідно 3 - верх професіоналізму. Навчальні групи складаються з шести чоловік, з якими працюють два інструктори. Основний курс навчання для досягнення 1-го рівня триває п'ять днів і дає можливість продовжувати навчання, що б перейти на 3-й рівень професіоналізму. Навчання складається з дводенної роботи в межах класу і триденної ознайомчої практики з технічними моментами промислового альпінізму. По закінченню курсу здається іспит.

Всі працівники, які займаються виконанням висотних робіт в рамках промислового альпінізму, повинні отримати спеціальні посвідчення, а також мати фізичні дані для такого виду роботи. Це повинні бути здорові люди з гарною фізичною підготовкою, без травм і інвалідностей, які можуть перешкодити виконанню роботи на висоті.

Під час висотних робіт, на об'єкті повинні знаходитися, як мінімум два фахівця - це правило створене технікою безпеки. Число промислових альпіністів може збільшуватися залежно від обсягу проекту та роботи, яку слід виконати. Необхідною також є присутність більш кваліфікованого фахівця, який буде визначати тривалість роботи і її характер. По закінченню трьох років персонал промислового альпінізму зобов'язаний пройти переатестацію.

← Вернуться к списку статей
веб-студия «WeZoom»
10 из 10 35